Říjen 2017

Avocado people - Cancel Cancer

28. října 2017 v 11:14 | Jana |  Ostatní
Pamatuji si moment, kdy mi máma sobecky oznámila, že má rakovinu. Nevěděla jsem, jak reagovat. Objímání s mou mámou nepřipadá v úvahu a na slova jsem se nezmohla, tak jsem se zavřela v pokoji, vstřebávala informaci a představovala si to nejhorší. Jak dny plynuly a máma podstupovala léčbu, byla jsem ráda, že vypadala pořád stejně. Nemohla jsem se dívat na to, jak moje máma trpí, vždyť jsem byla ještě dítě. Tenkrát mi bylo 13-14 let, v tuhle dobu dnešní děti pijí alkohol a kouří cigaretu za cigaretou, kdežto já jsem chodila 3 km do krámu a z vlastní vůle tahala těžké nákupy, aby máma mohla odpočívat. Běhala jsem se smetákem a hadrem a každou noc jsem se modlila, aby máma byla zdravá, i přesto, že nejsem věřící. Bylo to těžké období, které je díky Bohu za námi.


Blogerská výzva pro spisovatele

25. října 2017 v 12:15 | Jana |  Ostatní
Tuto výzvu jsem viděla u tolika lidiček a dlouho jsem přemýšlela, zda se do výzvy zapojit. Nakonec se mileráda zapojím, protože v tom vidím dobrý způsob seznámení. Kdo o výzvě také uvažuje, tak směle do toho.Nekončící naděje

23. října 2017 v 10:46 | Jana |  Témata
Každý člověk má svou vizi, které chce strategicky dosáhnout. Vstupují do plnění svého cíle sebevědomě s odhodláním, ale málokdo dojde do cílové čáry. Co se takovému člověku honí hlavou, proč uprostřed cesty složí ruce do klína a nepokračuje? Věřím, že každý se s něčím takovým setkal, nebo se stále potýká a neví, jak z toho začarovaného kruhu ven.


V téhle době je těžké plnit své sny, obzvlášť pro ty, kteří nemají finanční prostředky (nebo zdraví), protože, přiznejme si, peníze jsou ke štěstí i zdraví potřeba. Ovšem roky šetření a dřiny lze drahého snu dosáhnout, ale tím, že budeme opovrhovat sami sebou, zůstaneme na půl cesty. Nic není jednoduché, ale všechno je možné.

Jak mít rád sám sebe?

18. října 2017 v 10:21 | Jana |  Témata
Otázka, kterou se zabývá každý v jakékoliv věkové kategorii. Ačkoliv je to velice populární otázka, málokdo umí odpovědět. Nejsem žádný psycholog, ale v celém článku jsem si pro Vás připravila body, které je třeba si uvědomit a nějakým způsobem se jim přizpůsobit. Především musím zmínit, že hlavní podotázkou je otázka "proč se mít rád?"


Nepsala bych takový článek, kdybych s tím neměla zkušenosti. I já jsem se s takovou otázkou potýkala a ve skutečnosti ještě stále potýkám, protože je na čem pracovat. Často žijeme v domnění, že dokonalý je ten, kdo je krásný. Pro mnohé je toto tvrzení důvodem, proč se podceňují a velice těžko se vyvrací. Důvodů, proč se lidé nemají rádi, je mnoho, proto se nezaměřím na jejich vzniku, nýbrž na jejich zániku.

Tenkrát v minulosti, momentálně v přítomnosti

13. října 2017 v 15:55 | Jana |  Proč, kdy a jak
Přeji všem krásný podzimní den,

nejsem žádná začátečnice, nýbrž stěhovavý pták. Přecházím z blogu neviditelna-divka, na kterém jsem fungovala tři roky. Moje radikální rozhodnutí založit si nový blog, mělo zásadní důvody. Hlavní roli v tom hrál název blogu, s kterým už jsem se nedokázala stotižnit. Název ve mně vyvolával minulost, které jsem už dávno řekla sbohem, ale chápejte - opustit něco, co je Vaší součástí, je obtížné. Nejtěžší pro mě bylo zmáčknout tlačítko 'odhlásit se', ale o to příjemnější bylo tlačítko 'založit nový blog'.

Během tří let jsem dospěla k názoru, že nejsem neviditelná (ta věta má špetku sebevědomí, což oceňuji, protože to mi chybělo). Doufám, že všichni, kteří takovým obdobím prochází, jednou dospějí ke stejnému názoru.

Název blogu happi-er, v překladku 'šťastnější', odpovídá za vše. Opět jsem se zaměřila na název, který by mě i blog definoval. Chtěla bych zmínit důležitou věc - rozohodla jsem se, oproti ex blogu, vést tento blog bez anonymity. Pro mě samotnout je to šok, protože na té jsem si vždy zakládala.

Ještě Vás obeznámím s články. Přemýšlela jsem a dospěla k tomu, že sem tam se objeví nějaký diary článek, nápady (návody) na všechna roční obodbí, ale především bych se chtěla věnovat motivaci a článkům, které Vás budou vyzývat. Uvidíme, jak se to bude nadále vyvíjet, protože přiznejme si, času je málo.

Tímto Vás vítám na nové doméně a doufám, že si najdu své čténáře, stejně tak, jako na blogu minulém. 🍁