Únor 2018

Já, oceán a maják

27. února 2018 v 19:17 | Jana |  Píšu pod proudem myšlenek
Kráčím cestou plnou kamení a pozoruji pobřeží, jenž je na dohled. Mířím k majáku, který stojí opodál. Nechávám si větrem pročechrat své dlouhé vlnité vlasy a vstřebávám vzduch Pacifiku. Rozhlížím se kolem sebe a vnímám každou vteřinu strávenou na onom místě. Vnímám každý pohled, který si utvářím a uchovávám ve své mysli. Vstřebávám veškerou energii, kterou mi toto místo nabízí a chvíli sleduji Pacifik, jenž naráží do skal. Pohlédnu do dálky oceánu a představím si, jak tancuji na jeho hladině a veškeré životní strasti jdou stranou. Jsem tu jenom já, oceán a maják.


Veškerá má bolest jakoby odpadla na dno oceánu a já mohla volně dýchat. Toto místo je pouze výplodem mé fantazie, ale veškeré pocity si odnáším s sebou a ty špatné tam nechávám - aneb nejlepší terapie. Kouzelná místa skutečně existují a ani nejde o to hledat je, ale vidět a cítit je. Protože hledat můžete celý život, ale když nebudete pozorně koukat, nikdy nic takového nenajdete (i kdyby jen ve Vaší fantazii).

Jak se vypořádat s rozchodem?

13. února 2018 v 18:02 | Jana |  Témata
Nejdřív mi nepřišlo příliš vhodné psát na takové téma zrovna tady u mě na blogu, ale na druhou stranu tento článek bude osobní a motivační, takže se sem perfektně hodí a rozhodně některým, kteří se ocitnou ve stejné situaci, pomůže. V životě se stanou věci, které nás doslova změní, ale nesmíme dovolit, aby nás zničily. (Článek začíná mým rozchodem, až v posledních odstavích se dočtete to hlavní).


Lepší život získáš vlastní změnou

5. února 2018 v 11:16 | Jana |  Témata
Jsou časy, kdy se člověk ocitne v začarovaném kruhu a neví kudy kam. Možná za to nemůže ani sám čas, nýbrž člověk. Život nemůže za to, pokud se cítíte pod psa, nejdřív začněte hledat chybu v sobě. Nezapomínejte, že život je jako zrcadlo. Usmívej se a bude nádherný, chmuř se a bude protivný.

A breathtaking shot of a person standing on an arch created by a jagged cliff over water